Hogy mindenkinek szép Karácsonya legyen! (2011.)

 

A Gondviselés Segélyszervezet tartós élelmiszergyűjtést szervez a rászoruló családok megsegítésére

 

 

 „Bizony mondom nektek, amit e legkisebb testvéreim közül eggyel is tettetek, velem tettétek."

(Mt 25, 34-40)

 

     

A Gondviselés Segélyszervezet az adventi időszakban tartós élelmiszergyűjtést szervez a rászoruló, nehéz anyagi helyzetben lévő családok, idős, egyedülálló emberek megsegítésére. Napjainkban sokan és egyre többen kerülnek nehéz anyagi helyzetbe, akik számára minden apró segítség és emberbaráti szeretet a reményt jelenti. Szeretnénk tartós élelmiszer csomaggal megajándékozni nélkülözésben élő unitárius testvéreinket, hogy érezzék annak a lelki közösségnek a szeretetét, amelyhez tartoznak.

          Ezért a Segélyszervezet elnöksége gyűjtést szervez és kéri az unitárius híveket, hogy lehetőségeik szerint, tartós élelmiszer és pénz adományozásával járuljanak hozzá a rászorulók megsegítéséhez.

 

Eddigi tapasztalataink szerint az alábbi élelmiszerekre lenne a legnagyobb szükség:

  • konzervek
  • tésztafélék
  • étolaj, cukor, rizs
  • édesség, szaloncukor a gyermekeknek
  • tisztítószerek.

 

          Kérjük, hogy élelmiszer és pénzadományaikat az adventi és karácsonyi istentiszteletek alkalmával szíveskedjenek eljuttatni az egyházközségek lelkészi hivatalába, illetve érdeklődjenek az egyházközség lelkészénél az átadás helyéről és idejéről.


          Pénzadományaikat az alábbi számlaszámra szíveskedjenek átutalni vagy az egyházközségi pénztárba befizetni
karácsonyi adományozás megjelöléssel:

Gondviselés Segélyszervezet
10102103-06876400-01003001

 

          Hálásan köszönjük minden kedves testvérünk jó szándékú adományát, amellyel elérhetjük, hogy legalább Karácsonykor kevesebb legyen a nélkülözés.

 

         Valamennyi unitárius testvérünknek és családjuknak áldott, meghitt Karácsonyt kívánunk.

 

 

Gondviselés Segélyszervezet

elnöksége